Szlak Konwaliowy - 37km

TRASA WODNA

Zapraszamy na niezapomniany spływ kajakowy po Przemęckim Parku Krajobrazowym, czyli na wycieczkę jednym z najpopularniejszych szlaków wodnych w zachodniej Polsce. Jego nazwa wywodzi się od kluczowego punktu na trasie - Wyspy Konwaliowej otoczonej wodami Jeziora Radomierskiego. Wyspa to rezerwat przyrody o powierzchni prawie 25 ha, bardzo ciekawym drzewostanie i szacie roślinnej. Rosną tu cenne gatunki chronione, m.in.: lilia złotogłów, kosaciec syberyjski czy buławnik czerwony. Największą liczebnością cieszą się natomiast konwalie majowe, od których wyspa zaczerpnęła swoją piękną nazwę. Niestety jest ona rezerwatem ścisłym, przez co nie ma na nią wstępu.

Trasę wodną bez kłopotów powinni pokonać nawet początkujący kajakarze. Mogą na niej wystąpić jednak niewielkie kłopoty:

Jezioro Miałkie - podczas ewentualnej suszy niski stan wody

między Jeziorem Dominickim a jeziorem Brzeźnie - konieczny przewóz kajaków na odcinku ok. 2 km

Boszkowo - niezbędne przeniesienie kajaków przez 300 m Przyjmuje się, że oficjalny początek i koniec Szlaku Konwaliowego mieści się w Wieleniu Zaobrzańskim, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć przygodę na Jeziorze Białym.

Atrakcje
splywy kajakowe biale brenno
zdjecie 11
grzyby 1
background
Dla dzieci i dorosłych

Trasy piesze

Przyciągające oko krajobrazy, różnorodność ukształtowania terenu i jeziora z całą masą oznakowanych szlaków sprawiają, że okolice Brenna to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku. Z tego powodu naszych gości zachęcamy do wybrania się na pieszą wędrówkę i odkrywania urokliwych miejsc Przemęckiego Parku Krajobrazowego.
Jednym z ciekawszych spacerów może być szlak wiodący wzdłuż północno-wschodniego brzegu Jeziora Białe prowadzący, aż do Wielenia.
Z drugiej strony warto też odwiedzić leśniczówkę Papiernia. Żeby się tam dostać wyruszcie z ul. Jeziornej w Brennie, w kierunku płn.-zach. do Miastka. Tam z szosy skręćcie w prawo i drogą polną, mijając po prawej jeziora Lincjusz i Brzeźne, znajdziecie Papiernię. Skręcając w prawo i idąc brzegiem jeziora Brzeźne zostanie Wam już tylko 5 km do wsi Zaborówiec.

Atrakcje

Trasy rowerowe

Atrakcje
szlaki rowerowe biale brenno
bawcie się dobrze

Atrakcje w okolicy

Atrakcje
*na życzenie naszych gości organizujemy indywidualne scenariusze spędzania wolnego czasu

Zapytaj o szczegóły atrakcji

506 395 999,
  kontakt@bialebrenno.pl