pakowanie samochodu

Brenno jako świetne miejsce na wakacje z rodziną i znajomymi

Planujesz wakacje w gronie rodziny lub znajomych i szukasz ciekawego miejsca, w którym odpoczniesz na chwilę od codzienności? Wybierz się do Brenna, urokliwej miejscowości w województwie wielkopolskim. Przekonaj się, dlaczego warto spędzić urlop właśnie tutaj.

W otoczeniu jezior

Brenno to niewielka miejscowość położona na terenie Przemęckiego Parku Narodowego, nad dwoma jeziorami: Breńskim i Białym. Z tego powodu jest doskonałym miejscem na wakacje dla osób, które lubią spędzać czas nad wodą. Nad kąpieliskiem na wczasowiczów czeka wypożyczalnia sprzętu wodnego czy boisko do gry w piłkę plażową.

Przez jeziora Przemęckiego Parku Krajobrazowego biegnie kajakowy Szlak Konwaliowy, który jest odpowiedni dla początkujących turystów. Jego główna atrakcja to Wyspa Konwaliowa – jej nazwa pochodzi od porastającej ją konwalii majowej z pręcikami o różowym zabarwieniu. Na wyspie żyją też inne rzadkie gatunki roślin i zwierząt, głównie ptaków.

Malownicza przyroda i inne atrakcje

Brenno to nie tylko jeziora, ale również inne atrakcje przyrodnicze. Przez Przemęcki Park Krajobrazowy przebiegają liczne szlaki turystyczne, na które możesz wyruszyć o każdej porze roku. Po drodze natkniesz się na torfowiska czy łąki turzycowe zamieszkiwane przez takie gatunki roślin i zwierząt, jak rosiczka okrągłolistna, jaszczurka zwinka czy kania ruda.

W okolicach Brenna, w Dominicach, Olejnicy i Siekowie, znajdziesz trzy wieże widokowe, z których rozpościera się piękna panorama okolicy. Na uwagę zasługuje szczególnie ta ostatnia, która jest najwyższą tego typu drewnianą budowlą w Polsce. W Górsku mieści się z kolei Galeria Rzeźby Ptaków, licząca prawie 300 okazów w naturalnej wielkości i ubarwieniu.

Atrakcje Brenna przemawiają do Ciebie? Zapraszamy do naszego ośrodka. Nasze domki do wynajęcia w Brennie położone są zaledwie 30 metrów od brzegu Jeziora Białego. Plaża jest strzeżona, a woda w odległości 20 metrów od brzegu nie przekracza 1,5 metra, więc kąpielisko jest bezpieczne dla dzieci. Ponadto na terenie naszego ośrodka mieszczą się restauracja, bar i plac zabaw. Dzięki temu możesz mieć pewność, że żaden uczestnik wyjazdu nie będzie narzekać na nudę.