polskie jezioro

Polskie jeziora jako alternatywa dla morza

Lubisz spędzać urlop nad wodą, ale znudziły Ci się zatłoczone nadmorskie plaże? Świetną alternatywą dla Bałtyku są polskie jeziora. Dlaczego warto zdecydować się na krótszy lub dłuższy pobyt nad jednym z nich? Oto najważniejsze powody.

Cisza i spokój

Bałtyk kojarzy się z plażami obleganymi przez turystów, na których trudno znaleźć nawet kawałek miejsca dla siebie. Wybierając pobyt nad jeziorem, nie doświadczysz tego problemu. Wiele polskich jezior jest otoczonych przez lasy, co pozwala odciąć się od zgiełku i cieszyć pięknem przyrody. Bez kłopotu znajdziesz nawet taki akwen, nad którym nie spotkasz żywej duszy.

Czystsza i cieplejsza woda

Bałtyk nie należy do najczystszych mórz. Wynika to zarówno z przyczyn przyrodniczych, jak i działalności człowieka. Jeśli chcesz kąpać się w czystej i przejrzystej wodzie, zdecydowanie lepszym wyborem będzie jezioro. Poza tym w jeziorach jest cieplej niż w Bałtyku – są mniejsze i szybciej się nagrzewają. Dzięki temu kąpiel w nich jest przyjemniejsza dla osób, które nie przepadają za zimną wodą.

Bogactwo atrakcji

Nad polskimi jeziorami nie brakuje atrakcji. Ba, nad niektórymi jest ich więcej niż nad Bałtykiem! Możesz nie tylko wylegiwać się na plaży i pływać, ale także pożeglować, wynająć sprzęt wodny i spróbować wakeboardingu czy pograć w siatkówkę plażową. Jeśli znudzi Ci się woda, możesz wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerową po pobliskich lasach albo zobaczyć okoliczne zabytki.

Przekonują Cię walory jezior? Sprawdź nasze domki w Brennie otoczone lasami Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Oferujemy noclegi nad jeziorem w Wielkopolsce zaledwie 30 metrów od brzegu. Na naszych gości czeka wypożyczalnia sprzętu wodnego, duże boisko do gry w siatkówkę plażową, plac zabaw dla dzieci, rozkładany basen czy restauracja. Organizujemy także ogniska biesiadne i zabawy taneczne. Zarezerwuj termin i ciesz się wypoczynkiem nad wodą w malowniczej okolicy.

Leave A Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *